​Joninės socialinės globos namuose

Dėl karantino įvesti apribojimai gerokai sumaišė visų švenčių ir renginių planus visame pasaulyje, taip pat ir globos namuose, kurie visada pasižymėjo gražių ir įvairių šventinių renginių gausa.

Prisiminkime. Joninės, tai trumpiausia metų naktis ir ilgiausia metų diena. Ši šventė turi daug simbolių, tai: medis, ratas, saulė, mėnulis, vėjas, žaltys, paukštis, žirgas, miškas. Visi šie simboliai siejami su gamtos atsinaujinimu ir atgimimu, derlingumu, šeimos saugumu, su nuolatiniu judėjimu. Ir kaip bevadintume šią šventę: Kupolinėmis, Rasa ar Joninėmis, tai yra gamtos šventė, švenčiama gamtoje ir su gamta.

Tad, ši šventė ir vyko socialinės globos namų gražiai išpuoselėtos aplinkos apsuptyje. Labai svarbus Joninių simbolis yra vartai, apipinti ąžuolo šakelėmis, kurie skiria pasaulietišką ir šventąjį pasaulius. Šią gražią šventę, stovėdama šalia Joninių vartų, pradėjo paslaugų gavėja, kuri puikiai deklamavo Aldonos Murauskienės eilėraštį ,,Birželis“, o socialinės globos namų liaudiškų šokių kolektyvas, šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu, išmoko ir pašoko du naujus, nuotaikingus liaudiškus šokius.

Po šių gražių pasirodymų buvo sukviesti visi Jonai ir Janinos, kuriuos pasveikino socialinės globos namų direktorius Vytautas Vigelis. Tardamas sveikinimo žodžius direktorius akcentavo, kad visi esame išsiilgę pasibuvimo kartu. Šiandiena graži šventė su giliomis tradicijomis ir papročiais ir labai smagu, jog galime įkvėpti gryno oro. Palinkėjo geros sveikatos ir niekada neužmiršti, kad turi puikų kolektyvą ir, kad visada gali kreiptis džiugesio ir liūdesio minutėmis.

Toliau, šventinis koncertas tęsėsi su daina ,,Saulelė“, kurią atliko 16 grupės paslaugų gavėja. Organizuotas ,,Gražiausio vainikėlio konkursas“, kuriame kiekviena grupė pristatė savo vainikėlį, nupintą per edukacinę veiklą. Buvo renkamas ,,Gražiausias“, ,,Kvapniausias“, ,,Spalvingiausias“ vainikėliai, išrinktiesiems įteikti apdovanojimai. Skambant muzikiniam fonui, nuotaikingai žaidžiamas žaidimas ,,Vainikėlių mėtymas ant strypo“, kurį laimėjo merginų komanda. 16 grupės paslaugų gavėja dainavo dainą ,,Ramunę baltąją“. Po puikios dainos, skelbiamas konkursas ,,Surask paparčio žiedą“. Šiame konkurse, daugiausia žiedų surinko ir 1vietą laimėjo 1 grupės paslaugų gavėjas. Neapseita ir be gražaus Jonų ir Janinų valso, kuris subūrė ir darbuotojus, ir paslaugų gavėjus į gražų šokio sūkurį.

Visos šventės turi pradžią ir pabaigą. Taigi, šventės akcentas, išvyka prie Žeimenos upės, kur Jonai ir Janinos paleis upės vaga didžiausią 2020 metų Joninių vainiką.

Na, o šventės staigmena, batutas, norintiems daugiau pajudėti, pamatyti saulutę iš arčiau ir pajusti vėjo prisilietimą...

Šventės pabaigoje diskoteka.