Keramikos užsiemimai

2021.08.11 Nijolės Genytės socialinės globos namų keramikos užimtumo salėje prasidėjo keramikos edukacijų ciklas, skirtas darbuotojų motyvacijai stiprinti.

Molio lipdymas tai ne tik menas, bet ir puiki terapija padedanti mažinti stresą, atsikratyti nuovargio ir atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių.Lipdymas iš molio leidžia lavinti pojūčius, jausmus, skonį, kūrybiškumą, įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, labiau orientuotis daiktų – formų pasaulyje. Dabar, kai aplinka tampa vis labiau mechanizuota ir standartizuota, tai ypač aktualu.

Edukacijos dalyvės neturėjo patirties dirbant su moliu, todėl edukatorė visus supažindino sukeramikos gamybos procesu, molio savybėmis, darbo technologijomis, lipdymo technikos būdais. Darbuotojos minkydamos, kočiodamos, lipdydamos, spalvindamos turėjo galimybę įdėti daug fantazijos. Visos sutiko, kad lipdymas ramina ir atpalaiduoja, o kūrybiniam procesui tiesiog nėra ribų. Pažymėjo, kad buvo labai įdomu, sužinojo daug naujo. Edukacijos metu buvo gaminamos vazos. Nesvarbu kaip pavyko gaminiai, bet visos savo darbeliais liko labai patenkintos. Darbo rezultatas sužadino norą dar kartą susitikti, lipdyti, kurti, bendrauti jaukioje, šiltoje ir pilnoje gerų emocijų aplinkoje.