Keramikos edukacijų ciklas

2022.09.14 Nijolės Genytės socialinės globos namų keramikos užimtumo salėje baigėsi keramikos edukacijų ciklas (5 edukacijos) skirtas darbuotojų motyvacijai stiprinti. Iš viso edukacijose dalyvavo 24 darbuotojai, tai socialiniai darbuotojai, slaugytojo padėjėjos, individualios priežiūros darbuotojai.

Molio lipdymas tai ne tik menas, bet ir puiki terapija padedanti mažinti stresą, atsikratyti nuovargio ir atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Lipdymas iš molio leidžia lavinti pojūčius, jausmus, skonį, kūrybiškumą, įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, labiau orientuotis daiktų – formų pasaulyje. Dabar, kai aplinka tampa vis labiau mechanizuota ir standartizuota, tai ypač aktualu.

Edukacijų ciklo dalyvės, kurios niekada nebuvo dirbusios su moliu, buvo supažindintos su keramikos gamybos procesu, molio savybėmis ir galimybėmis, darbo technologijomis, lipdymo technikų būdais. Minkydamos, kočiodamos, lipdydamos, spalvindamos dalyvės pasitelkė daug fantazijos ir raiškos. Visos sutiko, kad lipdymas ramina ir atpalaiduoja, o kūrybiniam procesui tiesiog nėra ribų. Pažymėjo, kad buvo labai įdomu, sužinojo daug naujo. Dalyvaujančios edukacijoje antrą kartą pareiškė, kad jau turėjo nemažai įgūdžių, patirties ir joms jau buvo lengviau, drąsiau įsitraukti į kūrybinį procesą, įgyvendinti savo vaizduotę ir fantazijas. Edukacijos metų buvo gaminamos dėžutės, vazos su lapų ir megztų servetėlių atspaudais. Visos savo darbeliais liko labai patenkintos. Darbo rezultatai sužadino norą dar kartą susitikti, lipdyti, kurti, bendrauti tokioje jaukioje, šiltoje ir pilnoje gerų emocijų aplinkoje.

Organizavo socialinė darbuotoja