​Verbų rišimo edukacinis užsiėmimas

Verbų rišimo edukacinis užsiėmimas

Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, supinta iš gluosnio ir kadagio šakelių. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.

Artėjant Verbų sekmadieniui, balandžio 6 dieną, Nijolės Genytės socialinės globos namuose vyko edukacinis užsiėmimas, kurio tikslas buvo supažindinti paslaugų gavėjus su Gavėnios laikotarpio tradicijomis ir papročiais, išmokti pasigaminti verbą, supažindinti su jos kilme. Susipažinę su verbų rišimo technika, rūšių įvairove, visi užsiėmimo dalyviai noriai gaminosi verbas iš natūralių gamtinių medžiagų.

Įsitraukę į verbų rišimą, dalyviai domėjosi teisinga verbos pradėjimo, rišimo ir užbaigimo technika, kaip teisingai suderinti kadagio šakelę, gėles ir žoles. Kiekvienas rišdamas verbą, stengėsi įdėti ką nors individualaus, savaip dėliojo kadagio šakeles, žolynus. Užsiėmimo rezultatas – gražios, gyvos, išskirtinės verbos. Jos atspindėjo kiekvieno rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus.